Pokud stavíme dům, tak můžeme do svého projektu zahrnout i stavbu krbu. V podstatě je to dobrá investice, pokud se dobře zabuduje a promyslí její průchody. Určitě je na zvážení, jaký styl chceme preferovat. Otevřený oheň je svým způsobem velmi příjemný na pohled a blízké teplo, ale na druhou stranu je i celkem nepraktický. Při hoření dřeva bude krb spotřebovávat velké množství vzduchu a bohužel se majitelé těchto staveb neubrání popílkům a sazím, které se přirozeně dostanou do místnosti. Na druhou stranu, pokud bude krb dobře dimenzován, tak v interiéru může fungovat stejně dobře jako jiná topidla. Naštěstí výrobci provedli několik úprav a vznikly tak různé druhy krbových vložek. Mnohé jsou uzavřené a tím jsou i praktičtější.
1. Teplovzdušné – ty patří k nejrozšířenějším a navíc jsou velmi praktické, když se totiž provedou teplovzdušné rozvody a soustavy ventilátorů, pak bude teplo proudit z krbu do jiných místností. Nic méně je třeba, aby tuto instalaci provedl odborník, abychom předešli problémům.
2. Akumulační – krbové vložky pro akumulační provoz jsou speciálně konstruovány. Podle typu se dají na ně umístit další akumulační prvky.
3. Teplovodní – dá se říci, že se jedná o poměrně drahé krbové vložky. Ale stejně tak nákladné je pořízení nutného příslušenství – akumulační nádrž, oběhové čerpadlo, záložní zdroj atd. Teplovodní krb by se hodil do takového domu, kde by zřejmě byl hlavním zdrojem vytápění.
Krb a byt
Pokud máme vlastní dům, tak si krbovou vložku můžeme nechat prakticky navrhnout na míru a nainstalovat si ji, kdykoliv budeme chtít. V bytě je to trochu jiné, zde není možné si vytvořit krb a živý oheň, ačkoliv bychom to moc chtěli. Ale ani zde nemusíme přijít zkrátka. Můžeme si pořídit krb na elektřinu, kdy jej stačí zapojit pouze do zásuvky, a můžeme se začít kochat pohledem do autentických plamenů. Iluzi ohně vytváří žárovky. Pokud ale nechceme investovat mnoho peněz do elektřiny, pak si můžeme zakoupit obrazovou tapetu, která sice teplo nevydá, ale způsobí alespoň radost.